شمار مبتلایان به بیماری ” کووید-۱۹” ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۳۰ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۴۸۵ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۸۵۰ هزار و ۵۲۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۰۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۸۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۱.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۵۶۷ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۲.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۰ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۹۹ هزار، فرانسه بیش از ۹۶ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۵ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۳ هزار، ایران با بیش از ۶۲ هزار، آرژانتین با ۵۶ هزار، لهستان با بیش از ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار و ۹۰۰، پرو با بیش از ۵۲ هزار و ۳۰۰ و اندونزی با بیش از ۴۱ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۱ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۶۲۵ مبتلا، ۵۶۷ هزار و ۶۱۰ قربانی

۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۳۷۹ مبتلا، ۳۲۸ هزار و ۳۶۶ قربانی

۳. هند: ۱۲ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۶۰ مبتلا، ۱۶۴ هزار و ۱۴۱ قربانی

۴. فرانسه: چهار میلیون و ۷۴۱ هزار و ۷۵۹ مبتلا، ۹۶ هزار و ۲۸۰ قربانی

۵. روسیه: چهار میلیون و ۵۶۳ هزار و ۵۶ مبتلا، ۹۹ هزار و ۶۳۳ قربانی

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۵۳ هزار و ۶۶۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۱۶ قربانی

۷. ایتالیا: سه میلیون و ۶۲۹ هزار مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۳۲۸ قربانی

۸. ترکیه: سه میلیون و ۴۰۰ هزار و ۲۹۶ مبتلا، ۳۱ هزار و ۸۹۲ قربانی

۹. اسپانیا: سه میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۹۴ مبتلا، ۷۵ هزار و ۵۴۱ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۸۷۲ هزار و ۳۷۹ مبتلا، ۷۷ هزار و ۴۲۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۲ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، لهستان، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، اندونزی، هلند و شیلی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *