15:41

آلبوم «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت استاد «‌یعقوب انوش» در هفت دستگاه با ساز ویلن و به تهیه‌کنندگی «کوروش انوش» خواننده ایرانی و بین‌المللی ارکستر ملی سوئیس منتشر ‌شد و کمپانی جهانی «سویسا» در کشور سوئیس، این اثر موسیقایی را انتخاب و مورد حمایت خود قرار داد.
به گزارش رسیده، آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت استاد «‌یعقوب انوش» در هفت دستگاه با ساز ویلن و برای نخستین بار در ایران با ساز ویلن؛ به تهیه‌کنندگی «کوروش انوش» خواننده ایرانی و بین‌المللی ارکستر ملی سوئیس، پس از دو سال؛ ضبط، میکس و مسترینگ، توسط «ایمان حجت» در استودیو «راگا» در تهران، آماده شده است و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط نشر و پخش «جوان» در سراسر کشور منتشر ‌‌شد و در اختیار علاقمندان به موسیقی و به‌خصوص نوازندگان و پژوهشگران ساز ویلن قرار ‌گرفت.
علاقمندان به موسیقی از طریق آدرس اینترنتی http://www.lorcastore.ir به صورت آنلاین می‌توانند نسبت به خرید این اثر هنری فاخر اقدام کنند.
در این اثر موسیقایی که استاد «‌یعقوب انوش» طی 50 سال تحقیق موسیقایی و نوازندگی ویلن؛ آن را در دو سال مداوم در استودیو «راگا» خلق کرده است، «کوروش انوش» به‌عنوان تهیه‌کننده، نشر و پخش «جوان» ناشر اثر، «محمد انوش» نوازنده تنبک، «محبوبه تفضلی» گوینده، «رخساره اخوت» عکاس، «بهزاد حاجی بیک‌لو» گرافیک و «منصور جهانی» مشاور رسانه‌ای حضور دارند.
از نکات قابل توجه در این آلبوم، شنیدن صدای زنده‌یاد استاد «بهمن بوستان» پژوهشگر موسیقی ایرانی و ادبیات فارسی؛ در ابتدای سی.دی اول است که چند بیت شعر را در ستایش موسیقی با صدای دلنیشن خود قرائت می‌کند.
آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی در 6 لوح فشرده (سی.دی) را در بر می‌گیرد، که سی.دی اول به دستگاه ماهور، سی.دی دوم به دستگاه همایون و اصفهان، سی.دی سوم به بیات ترک و دشتی، سی.دی چهارم به دستگاه چهار گاه و سه گاه، سی.دی پنجم به دستگاه شور، ابوعطا و افشاری و همچنین سی.دی ششم به دستگاه نوا و راست پنجگاه اختصاص دارد که استاد «‌یعقوب انوش»؛ این آثار ارزشمند و ماندگار موسیقی ایران را با ساز ویلن نواخته است.
«آوای دوست»، شامل نواختن کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی و ضربی‌ها، حاصل طبع روان و ذوق سرشار استاد «‌یعقوب انوش» در نواختن و نوازش یکی از پیچیده‌ترین سازهای جهان است.

1 دیدگاه

  • هر چند بعید میدونم این نظر منتشر بشه ! استاد عزیز و هنرمندا گرانمایه ای که برای اولین بار است که در عالم موسیقی نام شما رو دیدم !!! که صد البته این از دست کوتاه بنده است وگرنه خرمای شما بر تخیل است !!! بیکار بودید که ردیف ضبط کردید ؟ این همه موسیقی دان !!!! ردیف زده و منتشر کرده اند … نتیجه اش کدام شهناز و شریف و یاحقی و بدیعی و …. ببار آورد ؟؟؟ اصلا این ردیف را یکبار برای ما تعریف میفرمایید که چه چیزی هست ؟ اگر خوب است چرا شهناز و مجد و کسایی و لطفی و … ردیف نزدند ؟ بلد نبودند یعنی ؟؟؟؟ الان مثلا فکر کردید موسیقی ایرانی را نجات دادید با این ردیف تان ؟؟؟؟ نمیشد بجای این ردیف ! چند آلبوم بداهه از دستگاههای مختلف بنوازید تا ببینیم این ردیفی که بلدید چه تاثیری در موسیقی خودتان داشته ؟؟؟؟ ببخشید البته . شما اهل هنری مرغ تان همیشه یک پا دارد از قرار ..ِ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *