اَپ-اجرای «سیّاره» از امروز مصادف با چهارشنبه نهم تیرماه اجرای خود را در خیابان ارباب جمشید آغاز کرده و علاقمندان در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانند حضور در این اجرای تعاملی را تجربه کنند.
به گزارش رسیده، اَپ‌-اجرای «سیّاره» یک بستر مجازی در قالب اپلیکیشن بوده که در آن گونه‌ای از نمایش‌های محیطی قابلیت اجرا دارند. «سیّاره» توسط گروه هنری نوآر به سرپرستی هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر طراحی شده است.
مینا بزرگمهر و هادی کمالی مقدم، زوج هنری-تئاتری و فیلمساز هستند که پیش از این نمایش‌های مختلفی را در مکان‌های نامتعارف با مخاطبان به اشتراک گذاشته‌اند.
این زوج هنری در تازه‌ترین فعالیت خود، به سراغ گونه‌ای از اجرا رفته‌اند که پیشنهاد تازه‌ای برای اهالی هنر و شهرگردی و به خصوص تئاتر در شرایط کرونایی و پساکرونایی است.

اَپ-اجرای «سیّاره» از علاقمندان به هنر اجرا دعوت می‌کند که برای شنیدن داستان مکان‌های مهم و تاریخی شهر، در آن مکان حاضر شده و با روشن کردن اپ و گذاشتن هدفونی در گوش خود، در آن مکان قدم بزنند و داستان آنجا را در قالب یک نمایش شنیداری بشنوند.
«سیّاره» در اولین قدم، به سراغ خیابان ارباب جمشید رفته و داستان این خیابان را در روایتی تاریخی-نمایشی، توسط بازیگران و صداپیشه‌گان مختلف در مدت زمان یک ساعت بازآفرینی کرده است.
علی عمرانی، اصغر پیران، فرناز تبریزی، آرش نعیمیان، جوانشیر بنیاب، علی تاجمیر، مجید نیرومند، مهسا شیخی، صادق حسین، اشکان لاهیجی و مینا بزرگمهر بازیگران و صداپیشگانی هستند که در نقش شخصیت‌های تاریخی در این اجرا به ایفای نقش می‌پردازند. هادی کمالی مقدم نیز راوی داستان خیابان ارباب جمشید است.
همچنین این اجرا با صداهایی ماندگاری هچون هوشنگ ابتهاج و خان‌بابا معتضدی همراه شده و سلیمان راستکار و اصغر همت نیز فرازهایی از قصۀ خود را در این خیابان روایت می‌کنند.
علاقمندان به تجربه کردن نمایش شنیداری مکان‌محور خیابان ارباب جمشید می‌توانند با مراجعه به سایت تیوال از نحوۀ ورود به این اپلیکیشن مطلع شده و بلیت آن را خریداری کنند.
این نمایش در هر ساعتی از شبانه‌روز می تواند تجربه شود و افراد با یک بار خریدن بلیت می‌توانند حضور در این اجرای تعاملی را درساعات دیگر نیز تجربه کنند.
از دیگر عوامل این اثر می‌توان به: مینا بزرگمهر و هادی کمالی مقدم(طراح، نویسنده و کارگردان)، صبا علیزاده(آهنگساز)، حسن شبانکاره(میکس صدا)، اشکان لاهیجی(مدیر اجرایی)، محمد مهمانچی(مشاور راهبردی)، استودیو حربی(طراحی گرافیک)، مهران گل‌محمدی، صبا سیداحمدیان(موشن‌گرافیک)، نگار مصطفوی، هادی کمالی مقدم، مینا بزرگمهر(ساخت تیزر و ویدئوکست)، صادق حسین (ضبط در استودیو پارکینگ)، دفتر توسعۀ محلۀ بهارستان فردوسی، هادی کمالی مقدم، مینا بزرگمهر(پژوهش)، کیوب 23 (طراحی وب اپلیکیشن) و حامد قریب(مشاور رسانه‌ای) اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *